Cél a hatékonyság!
Egyre több tervező, beruházó és kivitelező dönt a vakolásmentes, környezettudatos, gyors szárazépítési technológiánk mellett.
Segít az Albagips!
2020-as év végén két szervezetet választottunk ki, akik munkáját segítettük.
Lakáskialakítások gyorsan
Komplett lakás Tecnoboard lakáselválasztóból és Albafal válaszfalakból. A lakások elválasztását a Tecnoboard rendszer biztosítja, mely MABISZ minősítéssel rendelkezik.
A lélegző válaszfal
Életünk komoly elhatározását hozzuk meg, amikor egy új lakás vagy ház megvásárlása esetleg a meglévő felújítása mellett döntünk. Szeretnénk családunkat biztos falak között tudni, hosszú távon jól dönteni.
A hanggátló fal
Hangszigetelt otthon, ahol nincsenek beszűrődő zajok.Igen kellemetlen, hosszútávon egészségkárosító, ha lakó- vagy munkahelyünkön rendszeres zajforrásnak vagyunk kitéve.
Költséghatékony építkezés
Akár kivitelezőként, akár építtetőként fontos a gyors, költséghatékony építkezés. A válaszfalazás építésének normaideje jelentősebb kevesebb versenytársainál
Laterbloc, a jövő téglája
Ismerje meg az Albagips Exim Kft. új termékét, mely ötvözi a kerámia válaszfalrendszer tradicionális megbízhatóságát, a szárazépítészet gyors építési technológiájával.
Gyorsabb, hatékonyabb kivitelezés
Napjainkban nagy gondot okoz a munkaerőhiány, főleg az építőiparban. Termékeinkkel történő falazásnál ez nem okoz gondot!
Ásványi gipsz – kontra rea gipsz
A természetes gipszet bányásszák. A gipsz bányászata egyszerű, mivel a gipszkészletek általában a felszín közelében találhatók, így külszíni fejtéssel kitermelhető.
Egy kis kémia – avagy a gipsz rejtély
A gipsz egyik jellemző és számunkra fontos tulajdonsága, hogy hevítéskor víztartalmát két lépcsőben veszíti el.
Felhasználási terület
A gipsznek sokféle alkalmazása van. A tömött, szemcsés gipsznek igen fontos ipari alkalmazása az égetett gipsz készítés. A bányából kikerülő gipszet megőrlik, azután égetik, vagyis 200°-on túl hevítik.
Egy kis történelmi áttekintés
A régi görögök és rómaiak jól ismerték és alkalmazták a gipszet. Az ókori Egyiptomban már 5000 évvel ezelőtt használtak gipszet az építkezésekhez.
A gipsz a természetben
A gipsz képződése elég gyakran észlelhető a természetben. Hazánkban is szép gipsz-kristályok teremnek.
Sivatagi rózsa
Az élő és az élettelen világ külső megjelenésében – természetük különbözősége ellenére is – sok közös jellemvonást figyelhetünk meg.
A gipsz kialakulása
A tengervíz valahányszor elpárolog, a klórnátrium mellett gipszet is rak le; a sós tavakban előbb mindig gipsz rakódik le, azután a kősó.
Mi a gipsz?
A gipsz a víztartalmú szulfátásványok csoportjába tartozó ásványfaj. Színtelen vagy fehér.